Struktura organizacyjna SOSW

XML

W skład Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Tucholi wchodzą :

1. Przedszkole  dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym, niepełnosprawnością sprzężoną, autyzmem.
2. Ośmioletnia Szkoła Podstawowa dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym.
3. Branżowa Szkoła I Stopnia dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
4. Szkoła Przysposabiająca do Pracy dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym, niepełnosprawnością sprzężoną, autyzmem.

Ośrodek prowadzi również zajęcia :
1. Rewalidacyjno - wychowawcze dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w stopniu głębokim.
2. Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka dla dzieci od momentu postawienia diagnozy do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

W ramach Ośrodka Szkolno - Wychowawczego działa również :
1. Internat dla wszystkich wychowanków Ośrodka.
2. Wiodący Ośrodek Koordynacyjno - Rehabilitacyjno - Opiekuńczy dla dzieci od O do 4 lat, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci zagrozonych niepełnosprawnością.